U utorak, 25. lipnja u 20 sati u Galeriji fotografije Fotokluba Split otvaramo izložbu finalista fotografskog natječaja ”Zeleno. Održivo. Ostvarivo!”, raspisanog u suradnji s VSB Obnovljiva Energija Hrvatska. U okviru izložbe bit će izložene 34 fotografije koje su bile najbolje rangiranje prema zbroju bodova žirija u sastavu – Ana Žanko (predsjednica Fotokluba Split), Stipe Božić (fotograf, alpinist, putopisac i počasni član Fotokluba Split) i Elizabeta Ćormehić (projekt menadžerica VSB Obnovljiva Energija Hrvatska). Prigodom otvorenja izložbe bit će proglašeni i pobjednici natječaja, koji su osvojili i vrijedne novčane nagrade – prvo mjesto u visini 500,00 EUR, drugo mjesto u visini 300,00 EUR i treće mjesto u visini 150,00 EUR.

VSB Obnovljiva Energija Hrvatska, društvo smješteno u Zagrebu, djeluje kao voditelj razvoja projekta za projekte vjetroelektrana i solarnih elektrana na hrvatskom tržištu od 2018. godine. U vlaništvu je VSB Grupe, sa sjedištem u Dresdenu, Njemačkoj, koja je uspješna paneuropska korporacija na području obnovljive energije.

Popis autora i autorica čije su fotografije ušle u selekciju izložbe finalista:

2. Aleksandar Tomulić – Surovi Pag
32. Žaklina Antonijević – Topo Fishing
33. Žana Hrkać – Plitvice refleksija
34. Žana Hrkać – Veliki Prštavac – Plitvice

Izložba je dio ”Redovnog godišnjeg programa Fotokluba Split” koji se financira sredstvima Zaklade Kultura nova. Izložba ostaje otvorena do 6. srpnja i može se pogledati u radno vrijeme Galerije.