U posljednjih nekoliko godina Fotoklub Split započeo je s projektom besplatnog tečaja ”Osnove digitalne fotografije za djecu i mlade” namijenjen djeci i mladima koji pokazuju interes za fotografiju, kulturu i tehničku kulturu, likovnost i vizualne medije.

Tečaj se sastoji od praktičnog i teorijskog dijela, a s djecom rade stručni voditelji. Kroz niz predavanja koja se odvijaju u prostorijama Fotokluba, polaznici se upoznaju s fotografskom teorijom, povijesnim pregledom razvoja fotografije, s funkcijama i postavkama DSLR fotoaparata, objektiva i senzora, razlikama izmjeđu prirodnog i umjetnog svjetla, bojama u fotografiji te analiziraju fotografske materijale. Usvojenu teoriju primjenjuju u praksi u izlascima na teren na otvorenom i rješavaju fotografskih zadataka prema uputama stručnih voditelja.

Za pohađanje tečaja nije uvjet fotografsko predznanje, ali je obvezno posjedovati vlastiti fotoaparat.