Jučer smo održali prvi ovogodišnji FOTO SAFARI te smo šetnjom po ulicama Splita učinili zanimljiv đir po Velon Mistu, uz vodstvo turističke vodičke Božidarke Šćerbe Haupt i legende splitske fotografije Feđe Klarića. Riječ je o novom programu Fotokluba Split – Foto safariju, a koji smo osmislili s ciljem prezentacije i afirmacije kulturnog, povijesnog i umjetničkog bogatstva našega grada. Ali ne za furešte i ne za zaradu, nego za nas, za naš domaći svit, da imamo razlog za druženje, šetnju i usput naučimo nešto novo, nepoznato o poznatom o svom gradu.

Fotoklub je foto safarije organizirao i nekada prije u prošlosti, kada su članovi zajedno odlazili na izlete u prirodu kako bi zajedno učili, istraživali, fotografirali i družili se… Đir po Velome Mistu započeo je na Voćnom trgu, pa preko Peristila i Pjace do kazališta, Hrvatskog doma, Prokurativa i Matejuške, a uz zanimljive citate iz knjige i podatke o nastanku serije, priču o Velon Mistu brojnim je uspomenama i anegdotama upotpunio uvijek duhoviti i šarmantni naš Feđa Klarić.