U Galeriji fotografije Fotokluba Split sinoć je otvorena izložba Nieka Biegmana “Lišajevi u Dalmaciji”. Prisutnima su se prigodnim riječima obratili Maja Prgomet, predsjednica Fotokluba Split i Hrvoje  Šimac, počasni konzul Kraljevine Nizozemske u Splitu. Niek Biegman posjetiteljima je ispričao kako je otkio čaroban svijet lišajeva, a Ivica Puljak, gradonačelnik Splita otvorio je izložbu. Počasni gost na izložbi bio je veleposlanik Kraljevine Nizozemske Henk Voskamp.

Ljepotu prirode mjesta Janjine, raznolikost i šarenilo, možete doživjeti kroz izložbu fotografija Nieka Biegmana koju možete posjetiti do 12. svibnja 2023. godine.

Izložba je realizirana uz potporu Veleposlanstva Kraljevine Nizozemske, Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Grada Splita, Splitsko-dalmatinske županije te je dio programa ”Redovni godišnji program udruge Fotoklub Split” koji se financira iz sredstava podrške Zaklade “Kultura nova”.

FOTO: Igor Jakšić