Jučer poslijepodne, s početkom u 17 sati, održan je još jedan FOTO SAFARI đir u organizaciji Fotokluba Split. Nakon Veloga Mista i splitskih voda, sudionici su ovaj put prošetali putovima splitskih faca. Stručno vodstvo je i ovaj put imala turistička vodičica Gabrijela Terze, a potpredsjednik Fotokluba, Vicko Vidan, bio je zadužen za tehničku podršku i pitanja o fotografiji. Foto safari je krenuo s Peristila, gdje su se sudionici upoznali s poviješću jedine čitave sačuvane splitske sfinge, posjetili su i fotografirali i unutrašnjost katedrale, te su potom nastavili dalje po gradu u obilazak splitskih velikana – Dioklecijana, Grgura Ninskog, Marulića, a tura je završena u Varošu, sa zanimljivim pričama o dvjema Splićankama koje su dale vrlo važan doprinos povijesti grada, a nepravedno su ostale u sjeni.

Kao što smo već prethodno istaknuli, program je zamišljen kao otkrivanje nepoznatog o poznatom, odnosno upoznavanja grada, lokalne zajednice, kulturne i povijesne baštine, a nakon tri održana safarija, slijedi nam ljetna pauza te se u program vraćamo u listopadu.