Sinoć je u Galeriji fotografije Fotokluba Split otvorena izložba ”Behind the scenes – FMFS plakata” kao popratni dio i uvertira ovogodišnjeg programa 17. izdanja Festivala mediteranskog filma Split. Posjetiteljima su se tom prigodom obratili Ana Žanko, predsjednica Fotokluba Split koja je izrazila zadovoljstvo što je upravo Fotoklub domaćin ove izvanredne izložbe, Alen Munitić direktor Festivala mediteranskog filma Split i dugogodišnji dizajnera festivalskih vizuala Karlo Kazinoti iz Kazinoti&Komendakoji je najzaslužniji za prepoznatljivi mediteranski štih plakata. Munitić je istaknuo kako je kroz dugi niz godina Karlo Kazinoti u suradnji sa splitskim fotografima_kinjama – Zoranom BakovićemFranom BaltomBrunom DubravecomBrunom Kazinoti i Tonijem Mijačem – stvorio prepoznatljiv i svima omiljen vizualni narativ, koji svake godine svi iščekuju s jednakim uzbuđenjem kao i sam program festivala.

Karlo Kazinoti iz godine u godinu sjajno inkorporira fotografije u vizualni identitet FMFS-a i pri tome odlično komunicira s publikom. U okviru izložbe, osim fotografija koje su finalno odabrane za festivalske plakate, posjetitelji će imati priliku pogledati i one koje nisu, kao i seriju fotografija koje prikazuju proces nastajanja plakata. Izložba se može pogledati do 21. lipnja u radno vrijeme Galerije fotografije Fotokluba Split.”