Treću godinu zaredom Božićni studio Fotokluba Split gostuje u Sinju. Ove godine manifestacija će se održati u prostoru Gradske galerija Sikirica od 10 do 18 sati. Za to vrijeme članovi Fotokluba besplatno će fotografirati, printati i poklanjati fotografije posjetiteljima.

Riječ je o konceptu naslijeđenom iz globalne humanitarne inicijative Help-Portrait (pokrenuo ju je američki celebrity fotograf Jeremy Cowart) u kojoj su članovi i članice Fotokluba sudjelovali više od 10 godina, a koja je imala za cilj da fotografi_kinje svoje umijeće fotografiranja poklone svima zainteresiranima i omoguće posjetiteljima da za uspomenu dobiju lijepu, profesionalnu fotografiju i uspomenu za svoj dom. Kako je Help-Portrait inicijativa ugašena, Fotoklub Split je projekt odlučio provoditi samostalno, pod nazivom Božićni studio Fotokluba Split te u blagdanskom duhu ljubavi, dijeljenja i podrške, pokloniti svim ljudima dobre volje ono najbolje što može – sjajne fotografije!

Program je sufinanciran sredstvima Grada Sinja i dio je programa Adventa u Sinju.